Wyniki młodych szermierzy z zawodów w Bydgoszczy i w Toruniu

Nowodwroscy szermierzy próbowali swoich sił w Ogólnopolskim Turnieju  Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie  oraz w II Turnieju Floretowym „WUETH CUP” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

W pierwszy weekend  listopada zawodnicy sekcji szermierczej NOSiR wystartowali w Ogolnopolskim Turnieju Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych .
Floret Dziewcząt w roczniku 2004 – 2006 bardzo dobre 24m uzyskała Malwina Dudek , która była najmłodsza w swojej kategorii .
U chłopców wystartował Hubert Fedorów , który sklasyfikowany został na 44m.
W Kategorii chłopców w rocznikach 2007 – 2008 dobre miejsce 42 uzyskał Patryk Drzewski.
Kategoria chłopców w rocznikach 2009 – 2010 wystartowało dwóch zawodników. Adrian Drzewski i Antonii Fedorów , ten pierwszy po zaciętym boju o wejście do finałowej 8 zawodów przegrał  niestety minimalnie jednym trafieniem i ostatecznie został sklasyfikowany na bardzo dobrym 11m. Natomiast Antek , który dzielnie walczył i wywalczył w Bydgoszczy fantastyczne 2m przegrywając tylko jedną walkę na zawodach rangi Międzynarodowej w ciężkim boju w walce finałowej.
W sobotę 10.11 w Toruniu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości został zorganizowany II Turniej Floretowy ,, WUTEH CUP ” dla szermierzy z całej Polski. Na ten turniej wybrali się także nasi zawodnicy z Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Najlepiej spisał się w stolicy piernika Antoni Fedorów w kategorii zuch zdobył 3 miejsce przegrywając minimalnie jednym trafieniem o finał.
Następujące miejsca wszystkich zawodników:
Kategoria Młodzik dziewczyny :
Dudek Malwina 20m
Fedorów Maria 24m
Jakubowska Olga 33m,
Kategoria Młodzik chłopców:
Fedorów Hubert 20m.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.