Obiekty rekreacyjne

 

  • Adres:

ul. Sportowa 66
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

  • Kontakt:

tel.: 22 775 41 42
e-mail: nosir@nowydwormaz.pl

  • Opis obiektu:

Sztuczne boisko do piłki nożnej
Boisko do piłki nożnej o wymiarach 105 m x 68 m (111 m x 72 m brutto) o nawierzchni z trawy syntetycznej. Powierzchnia 7992 m2. Trawa syntetyczna jest trzecią generacją sztucznych traw zasypywanych piaskiem i granulatem gumowym, co pozwala na osiąganie wysokiego poziomu amortyzacji wstrząsów. System ten jest stosowany bez dodatkowych mat elastycznych.Wykładzina wykonana ze źdźbeł i warstwy podkładowej. Źdźbła stanowią pęczki włókien kopolimerowych, które tworzą barwną warstwę wierzchnią, imitującą trawę. Warstwę podkładową stanowi część
włókien, wplecionych na siatkę (tkaninę) z tworzywa sztucznego i razem z siatką zatopionych w lateksie. W lateksowej warstwie podkładowej,
oprócz siatki znajduje się dodatkowa warstwa wzmacniająca, wykonana z nietkanego tworzywa poliamidowego. Grubość warstwy podkładowej wynosi 2 mm. Warstwa ta ma czarną barwę i szorstką fakturę. O ile istnieje taka potrzeba w wykładzinie może być wykonana linia odznaczającą się barwą. W 2020 roku sztuczne boisko zostało generalnie wyremontowane i dostosowane do obecnych wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Korty tenisowe
Dwa korty tenisowe o wymiarach 36 m x 18 m brutto o nawierzchni z trawy syntetycznej o powierzchni 1296 m2. Nawierzchnia zbudowana jest z wielofunkcyjnej trawy syntetycznej wypełnionej suszonym i sortowanym piaskiem kwarcowym o granulacji 0.2-0.8 mm 100% polipropylen, odpornej na mróz i wysokie temperatury, ustabilizowane UV, bez skutków ubocznych dla środowiska.

Boisko wielofunkcyjne
Boisko wielofunkcyjne o wymiarach 37 m x30 m brutto o nawierzchni poliuretanowej i powierzchni 1110 m2.Jest to nawierzchnia przepuszczalna, dwuwarstwowa, wykonywana na miejscu projektu, stosowana jako warstwa wierzchnia bieżni lekkoatletycznych, boisk oraz terenów zabaw. W skład nawierzchni wchodzi warstwa dolna złożona z wyselekcjonowanych granulek czarnego kauczuku otoczonych jednoskładnikowym spoiwem poliuretanowym, np. Resipur S oraz warstwa wierzchnia grubości ok. 2 mm, którą tworzy masa na bazie barwionych żywic poliuretanowych oraz barwionych granulatów EPDM 0-1,5 mm natryskiwana w dwóch krzyżujących się warstwach. Połączenie nawierzchni z podłożem zapewnia warstwa adhezyjna, np. Resiprim.

Kąpieliska nowodworskie

Nowodworskie kąpieliska zlokalizowane są na lewym brzegu rzeki Narew i są miejscami ogólnodostępnymi od strony lądu i wody. Kąpielisko nr 1 znajduje się przy Nowodworskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, natomiast kąpielisko nr 2 znajduje się na wysokości Targowiska Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Regulamin obiektów NOSiR – ZOBACZ

Profil wody – kąpielisko plaża Targowisko – ZOBACZ

Profil wody – kąpielisko plaża WOPR – ZOBACZ

Procedura dla kąpielisk w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w gminie Nowy Dwór Mazowiecki – ZOBACZ