165 zawodników w I Turnieju Grand Prix w tenisie stołowym!

Pierwszy turniej Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w tenisie stołowym za nami!


W sobotę, 25 stycznia aż 165 zawodników i zawodniczek rywalizowało w turnieju, nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. W hali sportowej przy ul. Młodzieżowej już po raz kolejny gościliśmy graczy z całej Polski.

Rozgrywki rozpoczęły się od zmagań w kategoriach dzieci i młodzieży (Młodzik oraz Kadet+Junior). Wśród Młodzików najlepszy okazał się Maciej Janik reprezentant KS Spójnia Warszawa, który wygrał w finale z Natalią Brzezińską, młodą zawodniczką KS Dekorglass Działdowo. Na najniższym stopniu podium stanął Filip Frankowski z KS Nadarzyn pokonując w meczu o trzecie miejsce Małgorzatę Majchrzak (również Spójnia). Finał turnieju pocieszenia w tej kategorii wiekowej wygrał Jan Stachowiak, a udział wzięło 20 osób.

W kategorii Kadet+Junior bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Rutkowski występujący w 2. lidze mężczyzn w klubie KS Dekorglass Działdowo. Aż trzy kolejne miejsca przypadły reprezentantom SRS Łomna. W finale porażkę poniósł Jakub Konieczny, a w meczu o trzecie miejsce lepszy od Mateusza Franiewskiego był Jan Królak. W tej grupie wiekowej rywalizowało 17 osób, a finał turnieju pocieszenia wygrał zawodnik KTS-u Jakub Wysocki.

Frekwencja w kategorii deblowej przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, gdyż zgłosiło się do niej aż 29 par! Finał był wewnętrzną sprawą nowodworskich drugoligowców. W zaciętym spotkaniu para Piotr Stępiński i Damian Wasiak wygrała z Danielem Draczką i Kamilem Kleczkowskim. W meczu o trzecie miejsce znaleźli się również zawodnicy KTS-u, Adam Kłosiński i Damian Szymański ulegli jednak parze z Działdowa – Mateuszowi i Sławomirowi Rutkowskim.

W kategorii Weteran (40+) do rozgrywek zgłosiło się 21 zawodników i zawodniczek. Finał należał do Włodzimierza Brylaka, który okazał się lepszy od Andrzeja Jędróźwiaka reprezentanta UKS Reduta Nowy Dwór Mazowiecki. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Krzysztofowi Greli (również Reduta), który w meczu o trzecie miejsce pokonał Marka Słodkowskiego.

Ostatnia kategoria, w której toczyliśmy rozgrywki to kategoria Open. Po raz kolejny tego dnia świetna frekwencja zaskoczyła organizatorów. Do zmagań stanęło 49 osób, a wśród nich zawodnicy występujący na co dzień w drugiej lidze tenisa stołowego. W wielkim finale triumfował reprezentujący Pongori Artengo IKTS Józefów Bartosz Lebrecht pokonując Marka Łuczaja z GUKS Orzeł Siedlin. W meczu o trzecie miejsce Adam Kłosiński musiał uznać wyższość Mateusza Rutkowskiego, zwycięzcy kategorii Kadet+Junior.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników za udział w turnieju, za rywalizację fair play oraz za stworzenie przyjaznej i sportowej atmosfery.

Partnerzy turnieju:
Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nowy Dwór Mazowiecki, HOLI Gym & Fitness, Uczta Lukullusa, Zebrano Rano EKO SKLEP
Tili GSM – Telefony i akcesoria, Perfect House Usługi remontowo-budowlane, Modest – sprzęt do tenisa stołowego, NoToSport, Tygodnik Nowodworski, Gazeta Nowodworska.
Wyniki:
Aneta Wojcieska