Tenis stołowy: Antoni Witkowski najlepszy w Grand Prix Mazowsza

W niedzielę, 25 października w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Młodzieżowej 1 odbyło się Grand Prix Mazowsza Seniorów w tenisie stołowym. Zawody zwyciężył Antoni Witkowski, który w tym sezonie wzmocnił szeregi NOSiR-u.

Celem rywalizacji było wyłonienie zawodnika, który będzie mógł rywalizować w turnieju ogólnopolskim w Zawierciu w dniach 20-22 listopada. Same zawody są serią kwalifikacyjną do Indywidualnych Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, czyli najważniejszej imprezy sportowej w kraju.
Nowodworska sekcja wystawiła do rywalizacji dziesięciu zawodników. Są to przede wszystkim członkowie pierwszej drużyny oraz rezerw, czyli zespołów występujących odpowiednio w rozgrywkach drugiej i trzeciej ligi mężczyzn. Z numerem pierwszym rozstawiony został Antoni Witkowski, który w tym sezonie wzmocnił szeregi NOSiR-u. Po wielu efektownych zwycięstwach i stracie tylko dwóch setów na przestrzeni całego turnieju, okazał się najlepszym seniorem w naszym województwie i uzyskał promocję na turniej ogólnopolski.
Pozostali zawodnicy również zaprezentowali się na miarę swoich umiejętności. Kamil Kleczkowski zajął miejsca w przedziale 5-8, Damian Wasiak 9-12, natomiast Piotr Stępiński 13-16. Jest to na pewno dobry prognostyk przed kolejnymi startami, a przede wszystkim ważnymi meczami ligowymi.
Już niedługo będziemy reprezentować nasze miasto na Grand Prix Polski Seniorów, a wspomniany wcześniej Antoni Witkowski z racji awansu z turnieju wojewódzkiego, wystartuje bezpośrednio w sobotnim turnieju głównym, gdzie kwalifikację uzyskuje tylko czterdziestu najlepszych seniorów w kraju.