Świetny start nowodworskiej kanadyjkarki w Pucharze Nadziei Olimpijskich

Klaudia Szulecka zawodniczka sekcji kajakowej NOSiR  została multimedalistką Pucharu Nadziei Olimpijskich rozgrywanego w Czeskich Racicach w dn. 14-17.09.2017 r. Są to regaty dla juniorów, w których startuje cały świat. Nasza zawodniczka jako reprezentantka Polski wystartowała w pięciu konkurencjach w ciągu trzech dni.

Pierwszy dzień regat piątek to wyścigi na 1000 m i Klaudia tego dnia wystartowała w osadzie C-2 1000 m z Julią Walczak, partnerką z osady. Od początku wyścigu było widać moc u dziewczyn, trzymały się cały czas w czołówce, świetna końcówka na 300 m przed metą i dziewczyny zdecydowanie  zwyciężyły wyścig zdobywając złoty medal.

Kolejny dzień to rywalizacja na 500 m i tu mieliśmy apetyty na kolejny medal naszej osady, i się nie zawiedliśmy. Klaudia z Julką po pięknej walce z zawodniczkami z Węgier, Niemiec, Kanady znów dały radę i zwyciężyły zdobywają drugi złoty medal.

Ostatni dzień zawodów to niedziela i wyścigi na sprinterskim (olimpijskim) dystansie C-1 200 m.,  koronnej konkurencji naszej młodej zawodniczki. Konkurencja w tym wyścigu była bardzo duża, w końcu to dystans olimpijski na Tokyo 2020. Klaudia wystartowała z bloków pewnie i szybko, po pięknej walce dopłynęła do mety na drugiej pozycji zdobywając srebrny medal, ustępując niewiele tylko Węgierce.

W tym dniu nasza zawodniczka wystartowała również w osadzie C-2 na 200 m, tym razem z Aleksandrą Jacewicz. Klaudia i Ola świetnie wystartowały i walczyły do końca o zwycięstwo, skończyło się na brązowym medalu, a różnice na mecie były w centymetrach.

Podsumowując nasza kanadyjkarka Klaudia Szulecka przywiozła z Racic 4 medale, 2 złote, 1 srebrny,  1 brązowy i jest to świetny wynik naszej młodej zawodniczki.

Klaudia pozazdrościła wyników naszej utytułowanej już Dorocie Borowskiej, która jest Mistrzynią Europy U-23 i medalistką mistrzostw świata z tego roku i robi wszystko by dorównać koleżance z klubu, tak trzymać !!!!!!!!

 

Mariusz Szałkowski