Spotkanie z Dariuszem Tuzimkiem – autorem książki „Lewandowski. Jak wygrać marzenia”

We wtorek, 22 czerwca młodych piłkarzy Akademii Świtu odwiedził dziennikarz sportowy i autor książki pt. „Lewandowski. Jak wygrać marzenia” – Dariusz Tuzimek.

Dariusz Tuzimek to dziennikarz piłkarski od ponad 25 lat, a także felietonista. Zdobywca „Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku, którego ogromną pasją jest futbol. Jest autorem książek: „Neymar. Czarodziej futbolu”, „Legia to jest potęga”, FC Barcelona – więcej niż futbol, a także najnowszej: „Lewandowski. Jak wygrać marzenia”. Książka o najlepszym polskim piłkarzu – Robercie Lewandowskim ukazała się zaledwie kilka tygodni temu i znaleźć w niej można m.in. rozmowy z Robertem, przebieg jego kariery, a także analizę tego, po co właściwie są treningi, dlaczego nie warto się poddawać, tylko trzeba walczyć o swoje marzenia. Jak wspominał sam autor, droga Roberta do sukcesu była bardzo trudna i wyboista. Dzięki swojej ciężkiej pracy i determinacji, jest teraz w ścisłej czołówce najlepszych piłkarzy na świecie.

Właśnie z tym ostatnim tytułem autor odwiedził wychowanków Akademii Świtu Nowy Dwór Maz. Młodzi piłkarze zadawali dziennikarzowi dużo pytań nie tylko dotyczących Roberta Lewandowskiego, ale także ciekawiło ich, o kim D. Tuzimek napisze kolejną książkę. Po burzliwej dyskusji dziennikarz podpisywał i rozdawał młodym piłkarzom swoje książki.