Podsumowanie osiągnięć kajakarzy

Wakacje to ,,gorący okres” dla kajakarzy. W okresie letnim odbywają się najważniejsze regaty w kajakarstwie klasycznym. Dla sekcji NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki były to Mistrzostwa Polski Młodzików, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Kajakarze z NOSiR-u przez cały rok przygotowywali się do tych najważniejszych zawodów, podsumowujących ich całoroczną pracę.

W lipcu na torze regatowym ,,Malta,, odbyły się 34 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. W regatach tych wziął udział zawodnik NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki Szymon Petrykowski. W konkurencji, w której wystartował Szymon – 2000 m odbyły się 2 biegi eliminacyjne po 20 zawodników. Do finału zakwalifikowały się osady które zajęły 1-10 miejsce w wyścigach eliminacyjnych. Stawkę 30 osad w finale uzupełniły osady z najlepszymi czasami, które zajęły 11-20msc. w wyścigu eliminacyjnym.

Szymon Petrykowski z czasem- 9:15 w biegu eliminacyjnym zajął VIII miejsce i awansował bezpośrednio do finału. W finale zajął XII lokatę z czasem 9:03. Szymon to bardzo ambitny i uzdolniony zawodnik z wielkimi ambicjami na przyszłość.

W dniach 8-11 sierpnia w Bydgoszczy odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów. Do zawodów przystąpiły 52 kluby, 249 zawodników – w tym oczywiście zawodnicy klubu NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Malwina Kruszewska oraz Sebastian Piórko. Malwina startowała na dystansie 500 m, 3000 m.

Na 500 m odbyły się 4 biegi eliminacyjne po 9 zawodników. Malwina w swoim biegu uplasowała się na II miejscu z czasem 2:12, co dało jej awans do półfinału. W półfinale zajęła V lokatę z czasem 2:11 awansując do finału B. W finale B uplasowała się na III miejscu  z czasem 2:08. Natomiast na 3000 m zajęła XIII miejsce.

Sebastian Piórko startował na 1000 m oraz 5000 m. W biegu eliminacyjnym na 1000 m zajął VII miejsce awansując do półfinału. W półfinale zajął VIII lokatę z czasem 4:30. Dystans 5000 m okazał się również bardzo ciężką i mocno obsadzoną konkurencją. Sebastian zajął XXI miejsce uzyskując czas 24:39.

Malwina i Sebastian to zawodnicy, którzy ze względu na swoje osiągnięcia podczas II Pucharu Polski. znaleźli się w gronie zawodników objętych dofinansowaniem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Życzę im determinacji, zaangażowania oraz sukcesów w przyszłym sezonie.