Mistrzostwa Mazowsza i Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego

W sobotę, 29 września w hali przy ul. Młodzieżowej 1 rozegrane zostały zaległe za sezon 2019/2020 Mistrzostwa Mazowsza Skrzatów (rocznik 2011 i młodsi) oraz Młodzieżowców (U-21).

Były to pierwsze historyczne zawody na szczeblu mistrzowskim, które zostały rozegrane w naszym mieście przy współorganizacji Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego. Zawodnicy przez cały dzień walczyli o medale Mistrzostwa Mazowsza oraz najważniejszą gratyfikację, jaką była kwalifikacja na zaległe (odwołane z powodu epidemii COViD-19) Mistrzostwa Polski. Wśród uczestników zawodów mieliśmy również swoich reprezentantów, a Janowi Klepko udało się wywalczyć  srebrny medal w grze podwójnej turnieju młodzieżowców, co dla naszego klubu jest ogromnym sukcesem. W zawodach uczestniczyły kluby z Nadarzyna, Warszawy, Serocka, Łaskarzewa, Siedlec, Kozienic i wielu innych.

W niedzielę Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji działając wspólnie z Klubem Tenisa Stołowego Nowy Dwór Mazowiecki zorganizował „Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego”, który miał być jednocześnie możliwością rozegrania gier kontrolnych dla zawodników naszej sekcji, a zarazem elementem przygotowań do nadchodzącego sezonu. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: Junior (U-18), Weteran (+40) oraz Open (kategoria otwarta). Na liście startowej stawiło się 23 juniorów, 21 weteranów oraz najbardziej liczna kategoria Open – 68 zawodników.

Organizatorzy uważają za ogromny sukces liczbę osób, która wystartowała w zawodach. Próżno szukać miejsc w naszym województwie, a nawet w Polsce, gdzie w zawodach bez rangi mistrzowskiej na starcie staje tak liczna grupa uczestników. Ponadto w kategorii Open mogliśmy gościć zawodników, którzy w sezonie 2020/2021 będą występować na szczeblu LOTTO Superligi (Marcin Litwiniuk – zwycięzca turnieju z klubu Uczelnia Państwowa Zamość) czy 1. ligi mężczyzn (Kamil Kurowski – trzecie miejsce w turnieju z klubu Dekorglass Działdowo). Oczywiście nie zabrakło naszych reprezentantów, a także innych zawodników na poziomie drugiej klasy rozgrywkowej i niższych.

Turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze, a poziom zawodów przerósł najśmielsze oczekiwania. Wskazało nam to potencjał, który istnieje w organizacji zawodów, promocji miasta, a zarazem naszego klubu i dyscypliny sportu jaką jest tenis stołowy. Na wakacyjny turniej przyjechali zawodnicy z całej Polski, czasami przebywając drogę po kilkaset kilometrów. Nasza sekcja zdobywa ogólnopolski zasięg, a organizowane przez nas wydarzenia pokazują, że jesteśmy rozpoznawalni w środowisku i nawet zawodnicy z najwyższej klasy rozgrywkowej chętnie podchodzą do nowodworskich stołów.

Przed nami wiele kolejnych wyzwań, a głównymi jest zbliżający się sezon w rozgrywkach drugiej ligi mężczyzn. Nie mniej jednak możliwość gier w naszym mieście z zawodnikami na tak wysokim poziomie była cenną lekcją i mamy nadzieję, że już niedługo znów będziemy mieli taką możliwość.

Pod poniższymi linkami wyniki oraz galeria zdjęć z obu dni zawodów.
Damian Wasiak
Wyniki:
Mistrzostwa Mazowsza Skrzatów:
Mistrzostwa Mazowsza Młodzieżowców:
Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego:
galeria zdjęć:
– Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego: https://tiny.pl/71z7x
– Mistrzostwa Mazowsza Skrzatów i Młodzieżowców: https://tiny.pl/71z75
Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i partnerom:
Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Nowy Dwór Mazowiecki
HOLI Gym & Fitness
Uczta Lukullusa
Zebrano Rano EKO SKLEP
TILI
Perfect House Usługi remontowo-budowlane
 Partner sprzętowy 
Modest – sprzęt do tenisa stołowego
Partner medialny 
NoToSport
Tygodnik Nowodworski
Gazeta Nowodworska