Lato w NOSiR-ze na sportowo

Przez 4 tygodnie w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbywały się zajęcia sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych.

Od 28 czerwca do 23 lipca br. w „Sportowym Lecie z NOSiR-em 2021” uczestniczyło łącznie 150 dzieci ze szkół podstawowych. Uczniowie mieli zajęcia z gier zespołowych tj. siatkówki, prowadzone przez trenerów: Bartosza Kujawskiego i Agnieszkę Wołoszyn z Lokalnego Ośrodka Sportowego „LOS”, tajniki biegów na orientację przekazywali instruktorzy z PUKS „Młode Orły”, zajęcia z tenisa ziemnego organizował pan Stanisław Życieński. W programie dzieci miały również zajęcia z boksu, basen, bumper ball, animacje i wariacje prowadzone przez instruktorów DL Events, a także poznali zasady innych gier zespołowych tj. unihokej, palant, dwa ognie czy frisbee. Opiekunki grup również stanęły na wysokości zadania organizując ciekawe zawody, konkursy, a nawet karaoke czy wybory Miss i Mistera!

Ponadto, dzieci uczestniczyły w zajęciach teoretycznych z zakresu bezpieczeństwa prowadzonych przez przesympatycznych druhów z OSP Nowy Dwór Mazowiecki, panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Maz. oraz druhów z OSP-Ratownictwo Wodne, wspomaganych przez swoich czworonożnych podopiecznych: Wigilię i Maksa.