II Turniej tenisa stołowego – Grand Prix

W sobotę 7 marca odbył się drugi turniej z serii Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego, w którym zawodniczki i zawodnicy zbierali punkty w walce o zakwalifikowanie się do wielkiego TOP 16, który odbędzie się w czerwcu.

Zmagania rozpoczęliśmy tradycyjnie od kategorii młodzieżowych. W turnieju młodzików w finale zmierzyli się Maksymilian Milewski oraz Jan Stachowiak i to ten pierwszy okazał się lepszy, zwyciężając 3:0. Cieszą coraz lepsze wyniki reprezentantów KTS-u, gdzie Eryk Drobotowski zakończył zawody tuż za podium na czwartej pozycji. W finale kategorii kadet+junior zdecydowany faworyt, reprezentant zespołu rezerw KS Dekorglass Działdowo – Mateusz Rutkowski, pokonał 3:0 Jana Królaka reprezentującego klub zza miedzy SRS ŁOMNA – Tenis Stołowy. Warto zaznaczyć, że to właśnie trzech zawodników z Łomny zajęło miejsca 2-4. i to oni „rozdawali karty” w tej kategorii.

Tuż przed południem ruszyły kolejne dwie kategorie. Do stołów stanęli zawodnicy mierzący się w grze podwójnej oraz powyżej 40. roku życia w kategorii weteran. Tym razem na starcie zameldowały się 22. pary deblowe, gdzie faworytami byli zawodnicy pierwszej drużyny nowodworskiego KTS-u. Znakomite zawody rozegrali jednak przyjezdni z drugoligowego MUKS Beinteractive Gąbin – Andrzej Wawrzyniak oraz Michał Buła, którzy pokonali zarówno parę Draczka/Kleczkowski oraz w finale Wasiak/Stępiński i stanęli na najwyższym stopniu podium. W kategorii weteranów drugi raz z rzędu niepokonany okazał się Włodzimierz Brylak, który zainkasował 30. punktów do klasyfikacji generalnej. W finale po zaciętym spotkaniu pokonał Mariusza Soliwodę 3:2.

Na sam koniec „wisienka na torcie”, czyli kategoria OPEN. Frekwencja znów mocno zaskoczyła i 44. zawodniczek i zawodników rywalizowało o klasyfikacyjne punkty oraz torbę sportową, którą ufundowała nam firma HOLI Gym & Fitness. Po wielu godzinach znakomitej walki, gdzie każdy z osobna zostawił przy stole dużo serca, w finale spotkali się nasi reprezentanci – Daniel Draczka oraz Piotr Stępiński. Znakomite zawody od samego początku rozgrywał popularny „Denny” i to on 3:0 zwyciężył Piotrka i wskoczył na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy ‼️

Trzeci turniej, który miał odbyć się 4 kwietnia, lecz z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju został odwołany. Z tego względu Sędzia Główny zawodów wraz z Organizatorami dokona zmian w regulaminie zawodów, aby w miarę możliwości wyrównać szanse walki o kwalifikacje oraz zwycięstwo w Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w tenisie stołowym. Tymczasem dziękujemy za obecność podczas drugiego turnieju, rywalizację fair-play i znów znakomitą atmosferę, którą stworzyliście. Jesteście niesamowici‼️