Dorota Borowska Mistrzynią i V-ce Mistrzynią Europy w Kajakarstwie.

Zawodniczka sekcji kajakowej NOSiR Dorota Borowska została Mistrzynią Europy w C-1 200 m i V-ce Mistrzynią  w kat. U-23 podczas rozgrywanych na torze w Belgradzie Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w dniach 22-25.06.2017 r.  (U-23 grupa młodzieżowa do lat 23).

To bardzo duży sukces tej młodej zawodniczki, Dorota ma już na koncie medale Mistrzostw Europy, ale tylko brązowe i teraz ma już komplet. Mistrzostwo Europy  na dystansie olimpijskim i pokonanie zawodniczek Białorusi, Rosji, Ukrainy – trzech potęg w konkurencji kanadyjek, umocniło pozycję naszej zawodniczki w światowej czołówce.

Dorota wywalczyła również srebrny medal na dystansie C-1 500m, ustępując jedynie Ukraince. 500 m nie jest dystansem olimpijskim  i głównym celem dla nas było 200 m dystans sprinterski, który  Dorota popłynęła perfekcyjnie i bardzo szybko uzyskując czas 48 sek.

Kolejne zawody dla Doroty to Mistrzostwa Europy Seniorów w Plovdiv, na które jedziemy już 12 lipca i będziemy walczyć o kolejne medale.

Zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy Dorota na trwałe zapisała sie w historii polskiego sportu. Jest kolejną zawodniczką z Nowego Dworu Mazowieckiego, po ŚP Wojtku Kurpiewskim i Izabeli Dylewskiej sięgającą po najwyższe Europejskie laury.

Drugą zawodniczką sekcji kajakowej NOSiR, która bardzo udanie wystartowała w Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie jest Klaudia Szulecka, która zajęła bardzo dobre 6 miejsce w finale A. Klaudia jest juniorką z najmłodszego rocznika i kolejną szansą walki o medale ME w kat. Juniorek będzie miała już za rok. Dobra postawa i bardzo dobre wyścigi w wykonaniu naszej młodej zawodniczki pokazują bardzo duży potencjał na najbliższe lata.

Miłym akcentem podczas powrotu do domu były gratulacje dla naszej Mistrzyni Doroty Borowskiej  złożone w samolocie przez załogę samolotu, szefowa pokładu wręczyła Dorocie szampana i przez cały lot dziewczyny dostawały smakołyki od miłej obsługi. Na lotnisku w Warszawie czekała nas kolejna niespodzianka, witał nas dyrektor NOSiR-u Pan Krzysztof Kapusta z kwiatami dla zawodniczek. Następnego dnia odbieraliśmy gratulacje wraz z bukietami róż od władz naszego Miasta.

Na poczęstunek specjalnie dla naszych zawodniczek Piekarnia „Kołacz” przygotowała pyszny tort ze zdobieniem w kształcie kanadyjki. Na chwilę dziewczyny zapomniały o diecie 🙂

 

Trener sekcji kajakowej NOSiR

Trener kadry narodowej kanadyjkarek

Mariusz Szałkowski