Dorota Borowska Mistrzynią Europy!

Nasza kanadyjkarka Dorota Borowska, reprezentująca barwy NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki zdobyła złoty medal w finałach Mistrzostw Europy, które odbywały się w dniach 3-6 czerwca br. na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Bardzo udany start zaliczyła nowodworzanka Dorota Borowska, która sięgnęła po najwyższy laur w konkurencji olimpijskiej C1 200 m. Dorota w swoim biegu wyprzedziła o 0,7 sekundy Ukrainkę Ljudmiłę Luzan. Na trzecim miejscu dopłynęła Rosjanka Olesja Romasenko.

Na starcie mistrzostw stanęło ponad 600 zawodników z 35 państw. Reprezentacja Polski liczyła 53 zawodników, w tym 10 parakajakarzy. Łącznie biało-czerwoni zdobyli sześć medali: jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe.

Mistrzostwa Europy na torze Malta w Poznaniu były ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, które odbędą się w dniach 23 lipca-8 sierpnia.