2 Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym

W weekend 19-21 lutego w hali sportowej przy ul. Młodzieżowej w Nowym Dworze Mazowiecki odbyło się 2. Grand Prix Polski Seniorów w Tenisie Stołowym. Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji obok Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego był organizatorem rozgrywek.

Do turnieju stawiło się blisko 200 zawodniczek i zawodników. Finałowe spotkania turnieju, który od piątku rozgrywany był w naszej hali, były niezwykle emocjonujące. Wśród mężczyzn do decydującej gry awansowali dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści stołowi – Robert Floras (TTS Polonia Bytom) i Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów). Po wyrównanej grze zwyciężył były indywidualny mistrz kraju w grze pojedynczej z Wałbrzycha 4:3.

W siódmym secie została wyłoniona także najlepsza zawodniczka w rywalizacji seniorek. W finałowej grze Katarzyna Węrzyn (KU AZS UE Wrocław) pokonała rewelacyjnie spisującą się w Nowym Dworze Mazowieckim Ilonę Sztwiertnię (KS Bronowianka Kraków) 4:3. 16-latka reprezentująca klub ze stolicy Małopolski w 2. Grand Prix Polski seniorek wyeliminowała dwie medalistki 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej z Białegostoku – Paulinę Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) i Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk).

Na podium 2. Grand Prix Polski w gronie seniorów stanęli także Artur Grela (KS Gwiazda Bydgoszcz) i Alan Woś (Małe Trójmiasto Rumia), którzy zmagania zakończyli na etapie półfinałów. Wśród kobiet trzecie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) i Annie Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim był ostatnią eliminacją przed 89. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski, które w dniach 26-28. marca zostaną rozegrane w Hotelu Arłamów.

Dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzenia: firmie Quartz S.A., Hotelowi Mazovia, Telewizji NSK, KTS-owi Nowy Dwór Mazowieckim.

Szczegółowe wyniki: https://www.pzts.pl/wydarzenia/2-grand-prix-polski-seniorow-20-21/

Źródło: własne/Polski Związek Tenisa Stołowego