Nowodworzanki na 5 miejscu w Polsce!

W miniony weekend (tj. 6-8 lipca) do Zabrza przyjechały najlepsze zawodniczki i zawodnicy z całej Polski by rywalizować w Ogólnopolskich Finałach Mini Siatkówki.


Nasza drużyna wystąpiła, jako Mistrz województwa mazowieckiego w kategorii „czwórek” i miała przyjemność konkurować w gronie 32 najlepszych zespołów. W całorocznym cyklu szkolenia nasze dziewczęta spotkały się niejednokrotnie z reprezentantkami innych województw (min. turnieje w Wałczu, Miliczu, Kołobrzegu czy Szczecinie).

Pierwsze spotkania rozegraliśmy grupie A, gdzie pewnie pokonaliśmy zespoły MOSiR Giżycko, MKS San Pajda Jarosław oraz UKS Trójka Sulechów meldując się w najlepszej 16 turnieju. Druga faza, która odbywała się tego samego dnia okazała się dla Nas bardziej wymagająca. Pierwsze spotkanie wygraliśmy 2: 0 z zespołem WTS Włocławek, drugie – z Rekordem Zambrów – przegraliśmy po zaciętej walce 1:2(9:15, 15:6, 9:11). Trzecie spotkanie (po 12 godzinach pobytu w hali) decydowało o wejściu do finałowej 8, w derbach Mazowsza nasz zespół okazał się lepszy pokonując MOS 2:1.
Kolejnego dnia, w finałowej ósemce poziom gry był bardzo wysoki, gdzie na 12 spotkań aż osiem zakończyło się tie-breakami. Nasze pierwsze spotkanie również zakończyło się wynikiem 2: 1, niestety przegrywając w trzeciej partii 11: 8 z zespołem Turek – Janków Przygodzki. Najtrudniejszym meczem dla Nas było spotkanie z Liderem Konstantynów Łódzki. Pierwsza partia na naszą korzyść, druga – choć z piłką meczową w górze dla nowodworzanek – przegrana, dwie piłki w końcówce wpadają po taśmie w nasze boisko i przeciwniczki niesione wygraną w tej partii pokonując nas pewnie w tie – breaku. Ostatnie spotkanie wygrywamy 2: 0 z zespołem UKS Pogodno Szczecin. Niestety, nie zakwalifikowaliśmy się do najlepszej 4. Pomimo dobrej gry zajęliśmy trzecią lokatę w grupie i przyszło nam walczyć o miejsca 5-8.
Niedzielne granie nie należało do łatwych, w pierwszym meczu po drugiej stronie siatki stał doskonale dysponowany w tym sezonie zespół MUKS Pasek Będzin – dobra gra blokiem zaprocentowała i kończymy wynikiem 2:1. Ostatni mecz mistrzostw, którego stawką było 5 miejsce to spotkanie z utytułowanym MKS MOS Wieliczka. W tym spotkaniu nasze dziewczęta zgrały doskonale w ataku, pewnie wygrywając trzecią partie 11: 4. Kończąc wynikiem 2: 1 zajęliśmy 5 MIEJSCE W POLSCE!

Dla dziewczyn należą się ogromne gratulacje i brawa, ze te trzy lata pracy. W stosunku do poprzedniego roku widać postęp nie tylko pod względem umiejętności technicznych, ale również postęp pod względem mentalnym.
Podczas tego turnieju nikomu nie udało się wygrać z nami 2: 0, rozegraliśmy 11 spotkań, z czego trzy przegraliśmy w tie- breaku. Piąte miejsce w Polsce to bardzo dobry wynik – każda z dziewczyn dołożyła swoją cegiełkę do tego sukcesu, a w ten sposób buduje się zespół. A w przyszłym sezonie widzimy się w Młodziczkach – powiedziała Joanna Kozerewicz, trenerka NOSiR.

W naszym składzie wystąpiły: Klara Kempfi, Ula Bolińska, Klaudia Olejnik, Natalia Ziemińska,Patrycja Ziółkowska oraz Paulina Łuszczyńska. 👏👏👏💪 💪

 

Serdecznie GRATULUJEMY!