Kajakarka Dorota Borowska 4. w finale C-1 200m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Nowodworzanka Dorota Borowska zajęła 4. miejsce w finale C-1 200m w kajakarstwie klasycznym podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Gratulacje!

Dorota udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio rozpoczęła 4 sierpnia ok. 3:00 w nocy, kiedy wygrała swój wyścig eliminacyjny, zapewniający bezpośredni awans do półfinału. W półfinale zajęła 4. miejsce premiowane awansem do finału. Nowodworzanka lepiej rozpoczęła wyścig finałowy niż to miało miejsce w półfinale. Przez kilkadziesiąt metrów płynęła na medalowej pozycji, ale na samym finiszu więcej sił zachowała Ukrainka Liudmiła Luzan, która wyprzedziła Polkę o zaledwie 0,082 sekundy. Wygrała Amerykanka Nevin Harrison przed Kanadyjką Laurence Vincent-Lapointe. Konkurencja C-1 200 m debiutuje na Igrzyskach Olimpijskich.
Przypomnijmy, że Dorota Borowska to tegoroczna Mistrzyni Europy, która złoty medal przywiozła z Poznania, również w kajakarstwie klasycznym w konkurencji C-1 200m. W 2018 r. Dorota ma na swoim koncie również srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata z 2018 r. z portugalskiego Montemor-o-Velho oraz srebrny medal z Mistrzostw Europy z 2018 r. z Belgdradu.
Tym samym, młoda nowodworzanka pod wodzą trenera Mariusza Szałkowskiego dołączyła do grona najwybitniejszych kajakarskich olimpijczyków z naszego miasta: Elżbiety Urbańczyk, Izabeli Dylewskiej i Wojciecha Kurpiewskiego. Gratulacje!
Tym samym, młoda nowodworzanka pod wodzą trenera Mariusza Szałkowskiego dołączyła do grona najwybitniejszych olimpijczyków z naszego miasta: Elżbiety Urbańczyk, Izabeli Dylewskiej i Wojciecha Kurpiewskiego.